nasze marki

Jestesmy bezpośrednim dystrybutorem designerskich marek wyposażenia wnętrz i ogrodów:


Stelton


www.stelton.dk

Korzenie marki Stelton sięgają aż lat 60tych, kiedy to produkując stalową zastawę stołową, firma stała się znana tak w całej Skandynawii jak i na świecie. Jednak jej prawdziwy rozwój, jako marki designerskiej, nastąpił w latach 70tyh, kiedy to najsłynniejszy duński architekt i projektant Arne Jacobsen, postanowił pomóc swojemu zięciowi Peterowi Holmbladowi, ówczesnemu dyrektorowi Stelton. Holmblad wierzył, że tylko dzięki nowym i innowacyjnym projektom firma stanie się inna niż wszystkie i odniesie wielki sukces. Niestety, Holmblad był dobrym menadżerem z wielką wizją, natomiast fatalnym projektantem. Kiedy pokazał swoje pomysły teściowi Arne Jacobsenowi, ten stwierdził, że są absolutnie beznadziejne. Postanowił sam zaprojektować nową linię - tak powstałą słynna gama produktów Cylinda-Line, która w roku 1967 zdobyła prestiżową nagrodę ID Prize.

Tak narodziła się jedna z najłatwiej rozpoznawalnych marek na świecie - Stelton, której wizją jest bycie najbardziej innowacyjną, ustanawiającą nowe trendy marką wyposażenia domu, opartą na skandynawskiej filozofii projektowania.

Marka, która ma być pierwszym wyborem dla wszystkich tych, którzy aktywnie poszukują dobrego wzornictwa aby wzbogacić otaczającą ich codzienność życia.

Stelton to również firma, której największą ambicją jest aby chcieli dla niej pracować tylko najlepsi projektanci na świecie.

Arne Jacobsen


Designit


Don Wallance


Erik Magnussen


Francis Cayouette


Frederik Gundelach


Halskov & Dalsgaard


Hiromichi Konno


Holbek & Dahlerup


Holmb./Nordentoft


Jakob & Karsten Gudiksen


Jakob Wagner


Jehs & Laub


Jørgen Fenger


Johan Verde


Jousselin


Kim Buck


Klaus Rath


Knud Holscher


Maria Berntsen


Martin Sonne


Murken Hansen


Niels Kjeldsen


Nielsen Innovation


Niklas Jacob


Paul Smith


Peter Holmblad


Søren Schou


Steve McGugan


Tias Eckhoff


Torben Rasmussen


Troels Seidenfaden


Powrót na górę

rosendahl


www.rosendahl.com

Rosendahl Copenhagen to gama innowacyjnych produktów i akcesoriów wyposażenia domu - od niepowtarzalnych, ręcznie wykonywanych szklanych wzorów oraz profesjonalnych sprzętów kuchennych, po szeroką kolekcję "Karen Blixen", która to kolekcja wspiera finansowo wystawy w Muzeum Karen Blixen w Rungstedlund.

Od 1984 roku firma Rosendahl Copenhagen kojarzona jest z praktycznym, prostym duńskim desginem oraz rozsądną ceną. Filozofią projektów firmy jest tworzenie produktów, które mają być ogólnie dostępnymi przedmiotami użytkowymi niezarezerwowanymi jedynie na specjalne okazje. Mają one stać się integralną częścią naszego piękniejszego życia codziennego, co oznacza wysoką jakość, dobry projekt oraz niewygórowaną cenę.

Rosendahl Copenhagen wierzy, że najważniejszym jest zachowanie równowagi pomiędzy kreatywnością, idealnym projektem oraz surowcami. Dlatego właśnie firma współpracuje z szeregiem wiodących projektantów, tworząc rozwiązania konstrukcyjne zgodne tradycją skandynawskiego projektowania.

• Alev Siesbye
• Anja Kjær
• Arne Jacobsen
• Claus Jensen & Henrik Holbæk
• Erik Bagger
• Kay Bojesen
• Kim Almsig
• Komin Yamada
• Lin Utzon
• Maria Berntsen
• Ole Kortzau
• Ole Palsby
• Rosendahl Design Team
• Rud Thygesen & Johnny Sørensen
• Ruth Fabricius & Jesper Gundersen


Powrót na górę

holmegaard


www.holmegaard.com

Historia firmy Holmegaard rozpoczęła się w 1823 roku, kiedy to hrabia Christian Danneskiold-Samsøe poprosił króla Danii o pozwolenie na budowę huty szkła na torfowiskach Holmegaard Mose. Bagienne torfowiska były idealnym miejscem na hutę, ponieważ były w stanie dostarczyć wystarczającej ilości paliwa potrzebnego do wytwarzania wysokich temperatur w piecu szklarskim. Hrabia zmarł w 1823 roku nie otrzymując odpowiedzi od króla, jednakże wdowa po nim, hrabina Henriette Danneskiold-Samsøe, postanowiła dalej prowadzić projekt męża i po otrzymaniu pozwolenia produkcja ruszyła w już w 1825 roku. Początkowo produkowano tylko zwykłe zielone butelki, ale hrabina Henriette miała bardziej ambitne plany - chciała, aby huta produkowała także kubki z przeźroczystego szkła, a potrafili je dla niej wyprodukować, sprowadzeni specjalnie na tą okoliczność, mistrzowie szkła z Bohemii.

I tak, mała huta szkła z torfowisk Holmegaard, przez wieki przekształciła się w znaną na całym świecie firmę produkująca szkło artystyczne z poszanowaniem tak klasyki jak i nowoczesności, dla której po dziś dzień pracują i projektują najznakomitsi artyści szklarze z całej Danii i nie tylko.

Wiele wydarzyło się od roku 1825, ale mottem firmy nadal jest cel jaki obrała sobie hrabina Henriette Danneskiold-Samsøe - aby tworzyć szkło z głębi duszy, serca oraz z rzemieślniczą uczciwości.

• Alken & Bengtsson
• Anja Kjær
• Anne Grete Halling Koch
• C og C Holmgren
• Cecilie Manz
• Design Holmegaard
• Halskov og Dalsgaard
• John Sebastian
• Knud Holscher
• Louise Campell
• Maria Berntsen
• Maria Kariis
• Michael Bang
• Nils Grunnet-Jensen
• Per Lütken
• Peter Svarrer
• Reckweg og Nordentoft
• Rikke Hagen
• Sidse Werner
• Todd Bracher
• Tom Nybroe
• Torben Jørgensen


Powrót na górę

Kay Bojesen


www.kaybojesen-denmark.com

Złotnik i projektant, Kay Bojesen, posiadał bardzo szczególny talent – potrafił tchnąć życie w kawałek zwykłego drewna. Stworzył w latach 30tych, rozpoznawaną na całym świecie, bogatą kolekcję 2000 drewnianych figurek, o których mówiło się, że posiadają duszę i szelmowskie poczucie humoru.

Od pokoleń Kay Bojesen był postrzegany jako ikona humoru duńskiego wzornictwa przemysłowego. Dziś uważany jest za jednego z największych i najbardziej popularnych designerów skandynawskiego pochodzenia. Do końca swoich dni zachował dziecięcą ciekawość i naturalną radość życia. A odchodząc w wieku 72 lat przekazał swoje dziedzictwo pod opiekę czterem wnukom.

Dzisiaj firma Rosendahl Design Group, dzięki decyzji rodziny Bojesen, z dumą produkuje, rozwija i dystrybuuje znane wzory Kay Bojesena, propagując wizję słynnego projektanta na całym świecie.

Kay Bojesen


Powrót na górę

arne jacobsen


 

Marka Arne Jacobsen Clocks należy do grupy kapitałowej Rosendahl Design Group.

W swoim portfolio posiada całą serię zegarów wiszących, budzików oraz stacji meteo, zaprojektowanych przez jednego z najsłynniejszych modernistycznych projektantów na świecie - Arne Jacobsena.

Są to produkty najwyższej jakości, których oryginalne projekty powstały w latach 40tych i 70tych, i które do dnia dzisiejszego uznawane są za absolutną ikonę skandynawskiego designu.


Powrót na górę

LYNGBY Porcelain


www.lyngbyporcelain.com

Marka Lyngby Porcelain została założona w 1936 roku w niewielkim miasteczku Lyngby, położonym na północ od Kopenhagi, jako producent porcelanowych serwisów, wazonów oraz designerskich produktów wyposażenia wnętrz, charakteryzujących się wysokim kunsztem rzemieślniczym oraz jakością wykonania.

Gdy fabrykę zamknięto w 1969 roku, marka Lyngby Porcelain miała już ugruntowaną pozycję jako producent unikatowych i charakterystycznych produktów najwyższej jakości oraz funkcjonalności. Słynny wazon ze stopką „Lyngby” stał się ikoną skandynawskiego wzornictwa, które łączy jakość klasycznego rzemiosła z zaawansowaną techniką, tworząc doskonały mariaż funkcjonalności z pięknem oraz elegancją.

W roku 2012 fabryka Lyngby Porcelain ponownie otworzyła podwoje rozpoczynając nową produkcję swoich kultowych projektów, które odtwarzane są z najwyższą starannością i szacunkiem dla szlachetnego dziedzictwa fabryki z lat poprzednich. Powstają również nowe wzory i produkty, tworzone przez utalentowanych projektantów, które dodają kolejne rozdziały do historii Lyngby Porcelain – jednej z najbardziej innowacyjnych firm produkujących porcelanę w Skandynawii.


Powrót na górę

JUNA


www.juna.dk

JUNA to…. to w skrócie duński wystrój wnętrz o mocnych skandynawskich korzeniach. To bogata oferta domowych tekstyliów, zarówno w wersji klasycznej jak i nowoczesnej, która powstawała od 1972 roku w oparciu o podstawową filozofię marki JUNA, czyli dbałości o szczegóły oraz wykorzystywanie materiałów najwyższą jakość

JUNA szczyci się tworzeniem własnych indywidualnych projektów oraz wykorzystywaniem tekstyliów tylko od wybranych dostawców, dzięki czemu posiada certyfikat Oeko-tex. Słynie w Danii z produkcji ręczników, ściereczek kuchennych, prześcieradeł, pościeli, obrusów, kocy oraz drobnych tekstylnych elementów dekoracyjnych. Mając tak wieloletnie doświadczenie w tej branży wie dokładnie jak tworzyć produkty, które będą zachwycały swoją trwałością oraz funkcjonalnością.

„Każdego dnia pracujemy nad tym, aby połączyć przeszłość i współczesność, nasze tradycje z nowoczesnymi ideami. Każdy projekt jest powołany do życia dzięki uczciwym wartościom, jakości i szlachetnym materiałom, ale także dzięki odrobinie poezji. Produkty wypuszczane są w dwóch kolekcjach rocznie, cechują się prostotą i trafnością, ale jednocześnie mocno skupiają się na tradycji. Pozostawiają po sobie ciekawość i chęć dalszego odkrywania. Konsekwentnie tworzymy tło dla naszych produktów i opowiadamy dzięki nim historię - dostosowujemy się do otaczającej nas rzeczywistości i posługujemy się uniwersalną formą, która tworzy esencję wartości.”


Powrót na górę

Kähler Design


www.kahlerdesign.com

Historia Kähler zaczyna się w 1839 roku, kiedy garncarz Holstein Herman J. Kähler otwiera mały warsztat ceramiczny w mieście Næstved w Danii. Jednak dopiero jego syn, Herman A. Kähler, który przejął warsztat w 1875 roku, robi prawdziwy krok milowy - dzięki produkcji międzynarodowej ceramiki artystycznej powstaje jeden z największych sukcesów w historii duńskiej ceramiki. Dzięki doświadczeniu w dziedzinie rękodzieła przekazywanego z pokolenia na pokolenie i doskonałemu wglądowi w wszechstronny potencjał gliny, Kähler od ponad stu lat znajduje się w czołówce duńskiej sztuki ceramicznej.

Od swojego powstania w 1839 roku Kähler pokazywał swoje dzieła na wystawach i w muzeach na całym świecie, mając na celu umocnienie pozycji Kähler'a, jako cieszącego się międzynarodowym uznaniem warsztatu ceramicznego z silnym dziedzictwem artystycznym. Obecnie artystyczne ceramiczne dziedzictwo Kählera jest osadzone we współczesnym świetle, a rezultatem są obiecujące nowe serie ceramiki o szerokim spektrum produktów, zachowujące jednak swoją indywidualność.

Sto lat temu, bardzo szanowani artyści, tacy jak Thorvald Bindesbøll, Svend Hammershøj i Kai Nielsen tworzyli ceramikę w Kähler. Dzisiaj Louise Campbell, Bjorn Poulsen i Jeanette List Amstrup kontynuują tradycję z ambicją dostarczania prawdziwej sztuki do każdego domu – tak jak to miało miejsce od 1839 roku. „W Kahler każdego dnia pracujemy nad tym, aby tworzyć klasyki przyszłości designu. W procesie twórczym esencją są dla nas zabawa i kreatywność - stawiamy sobie wyzwania, wymyślając każdy kolejny produkt i głęboko wierzymy w to, że zabawa i przyjemność są niezbędnymi czynnikami potrzebnymi do stworzenia uniwersalnej innowacji. Kreatywność jest naszą przyszłością - toruje drogę dla wszystkiego, czego jeszcze nie wiemy i dla każdej idei, która jeszcze nie została wymyślona. Jednoczymy się w głębokim szacunku i podziwie dla naszego artystycznego dziedzictwa i jesteśmy dumni z naszych rzemieślniczych tradycji. Dzięki temu kształtujemy przyszłość z równą ilością pasji i kreatywności - tylko ze względu na te wartości nadal możemy tworzyć klasyczne, tradycyjne projekty wypełnione życiem i zabawą. Tak jak robiliśmy to od 1839 roku.”


Powrót na górę

Boyhood


www.boyhood.dk

Pamiętasz, kiedy świat był prosty i nieskomplikowany? Kiedy chmury przybierały kształt uroczego pudla lub groźnego smoka? Kiedy pagórki za ostatnim domem na osiedlu były odległymi górami? I kiedy mały owocowy sad był niczym egzotyczna dżungla? Wszyscy pamiętamy te czasy, jak gdyby było to jeszcze wczoraj. Boyhood nie tylko wspomina, ale przywołuje i ożywia te dziecięce czasy.

Boyhood to duńska firma produkująca designerskie dekoracje, inspirowane iście młodzieńczą wyobraźnią oraz fantazją. Kolekcje kreowane są przez projektanta Jakoba Burgso, którzy używa naturalnych materiałów wysokiej jakości - głównie drewna dębowego, jak przystało na dumnego skandynawskiego rzemieślnika.

Boyhood to idealny wybór dla domu, biura lub jakiegokolwiek miejsca, w którym chcesz stworzyć unikalną atmosferę. Produkty Jakoba Burgso nie zostały zaprojektowane tylko po to, aby cieszyć oko - mają też przywoływać wspomnienia dobrych czasów i sprawić, że na Twojej twarzy pojawi się nostalgiczny uśmiech.


Powrót na górę

RODAN Agencja Reklamowa Sp. z.o.o., Sp. k. · ul.Opłotki 21 · 60-012 Poznań | Polityka prywatności